W niedzielę 31 maja będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium 35. rocznicę pobytu w Łomży św. Jana Pawła II. Od 11.30 rozpocznie się na błoniach przy Ołtarzu Papieskim Parafialny Festyn Rodzinny, przygotowywany przez nasze wspólnoty, jednostki miejskie oraz wiele innych organizacji szkolnych i społecznych. O 15.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za nawiedzenie przez Ojca Świętego naszej wspólnoty, a po niej grochówka papieska i uroczysty koncert Wyrwanych z niewoli, poprzedzony koncertem szantowym. Jednocześnie Ksiądz Proboszcz, podczas tej liturgii, podziękuje za 30 lat swego kapłaństwa. Z tych powodów pragniemy zachęcić wszystkich naszych Parafian do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie w Eucharystii dziękczynnej o 15.00.
W części kulturalnej wydarzenia, na scenie przy Ołtarzu Papieskim, wystąpią między innymi grupy dziecięce i młodzieżowe, w tym młodzi muzycy i wokaliści Pracowni muzyki Estradowej Voice&Music (godz. 13.30), Grupa Teatralna Dolina Miłosierdzia z przedstawieniem „Nie przegrać prawdziwej miłości" (godz. 14.00), zespół Bond śpiewający szanty, (16.30) i gość specjalny - zespół Wyrwani z Niewoli (godz. 18.00). Ponadto odbędzie się między innymi Kiermasz Ciast, dostępne będą też różne pamiątki i gadżety prezentowane na wielu stoiskach przy Ołtarzu Papieskim. Ponadto na Błoniach zostanie umieszczony specjalny telebim, na którym będzie prezentowany materiał medialny związany z pielgrzymką do Łomży św. Jana Pawła.
Zgodnie z ustaleniami, we wtorek 26 maja o 19.00, zapraszamy wszystkich organizujących Festyn (między innymi ze wspólnot i grup oraz z Rady Parafialnej) na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono u Księdza Proboszcza.
We wtorek 19 maja odbyła się w Parafia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży konferencja prasowa poświęcona 35. rocznicy obecności w Łomży sw. Jana Pawła II, ktora przypada 4 czerwca. Omówiono program obchodów, które będą miały miejsce w niedzielę 31 maja na błoniach obok Oltarza Papieskiego. W konferencji wzięli udział,między innymi, przedstawiciele Miasta Łomża, Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz naszej parafii. Dziękujemy za jej przygotowanie i profesjonalne poprowadzenie Zespołowi Medialnemu Rady Parafialnej.